HistoriaMisjaPraca

Firma  PAXER  powstała  25  czerwca  1991  roku  w  Olsztynie.  W  pierwszym  roku  działalności  zatrudniała  4  osoby, łącznie  z  właścicielami.  Siedziba  firmy  o powierzchni 150 m² znajdowała się przy ulicy Knosały.

Od początku zajmowaliśmy się sprzedażą artykułów z branży szkolnej i biurowej, kierując swoją ofertę głównie do sklepów i hurtowni. Opierała się ona wówczas na około tysiącu pozycji. Podstawę oferty stanowił papier kserograficzny. I to właśnie od niego pochodzi nazwa firmy: PAXER, czyli PA (papier) XER (kserograficzny). W okresie 1991 – 1995 prowadziliśmy sprzedaż pasywną, obsługując wyłącznie klientów przychodzących do siedziby firmy. W czerwcu 1996 r. PAXER przeniósł siedzibę na ul. Towarową: gdzie znajduje się 450 m² powierzchni biurowej oraz 2 000 m² powierzchni magazynowej. Również w tym roku wprowadzony został system sprzedaży aktywnej, zatrudniliśmy dwóch pierwszych przedstawicieli handlowych i stworzyliśmy komórkę biuroserwisu.

W 1998 r. przystąpiliśmy do ogólnopolskiej sieci największych, polskich hurtowni z branży papierniczo – biurowo – szkolnej - PARTNER XXI. Inicjatorem przedsięwzięcia był właściciel firmy PAXER. Ideą założenia sieci było wprowadzenie jednolitej polityki handlowej i marketingowej w skali ogólnopolskiej oraz wzmocnienie pozycji udziałowców na rynkach lokalnych. Zawiązanie PARTNERA pozwoliło na podpisanie korzystnych umów z dostawcami oraz prowadzenie szeroko pojętych działań marketingowych. Sieć liczy 18 firm – głównych udziałowców, którzy obsługują swoje rynki lokalne. Razem tworzy to gęstą sieć dystrybucji na terenie całej Polski.

Od roku 1999 wydajemy profesjonalny katalog biuroserwisowy z artykułami biurowymi. Początkowo ukazywał się dwa razy, obecnie raz w roku. Katalog ten dostępny jest również na płycie CD. Do dyspozycji swoim klientom oddajemy także sklep internetowy i platformę cyfrową.

W 2001 r. otrzymaliśmy po raz wtóry (pierwszy w 2000 r.) brązowy tytuł Najlepszego Odbiorcy Roku, a także tytuł z godłem promocyjnym, LIDER RYNKU branży papierniczo – biurowo - szkolnej. W 2002 r. ponownie zostaliśmy LIDEREM RYNKU. Jest to promocyjny konkurs dla wiodących w Polsce firm, produktów i usług, wyłaniający najlepszych na rynku. Ma on za zadanie, oprócz wyłonienia liderów, być zachętą dla wszystkich polskich przedsiębiorstw do szczególnej dbałości o markę handlową firmy i markę produktów. Powodem do dumy był fakt, iż praca nad tym, aby nasza marka kojarzyła się z najwyższym poziomem usług, szeroką ofertą i wysoką jakością produktów, została zauważona i wyróżniona.

Od 2008 r. firma PAXER organizuje corocznie Targi Szkolne, które to wpisały się już na stałe w kalendarz imprez. Możliwość indywidualnego kontaktu z czołowymi dostawcami asortymentu szkolnego, specjalne oferty targowe oraz ilość wystawiających się firm, powodują, że impreza ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów.

Zaufanie, którym Klienci nas obdarzają, znajduje wyraz w pozycji na rynku, stanowi motywację na przyszłość i pozwala budować zdrową rywalizację z konkurencją. Dlatego też uzyskany tytuł traktujemy jako zobowiązanie, które ma nas dopingować do jeszcze lepszej pracy.

Dzisiaj - CENTRUM ZAOPATRZENIA BIUR „PAXER” to ok. 50 pracowników, 18 samochodów, ok. 3 400 obsługiwanych biur i ok. 150 sklepów i hurtowni. W stałej ofercie handlowej mamy 9,5 tys. pozycji i kilkanaście tysięcy na specjalne zamówienie, z dostawą w ciągu kilku dni. Dodatkowo, posiadamy możliwość sprowadzenia niemal każdego towaru na życzenie klienta, od wszystkich liczących się firm światowych w branży biurowej.

Nasze dotychczasowe sukcesy osiągnęliśmy dzięki zaufaniu, jakim darzą nas Klienci, a także dzięki nowym sposobom działania, które pozwalają lepiej poznać i zaspokajać potrzeby naszych Klientów.